KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7544021
nr 754 4021
Gunnar Löberg
(1893-1950), Sverige
Oljemålning, Gunnar Löberg (1893-1950), Sydländskt Gårdsmotiv, signerad. à tergo 1921. 60x82
Kondition: duklagning
Gunnar Löberg, född 1893 i Strängnäs, död 1950 i Stockholm, svensk bilkonstnär.
Utrop:
8.500 kr
Såld:
7.000 kr
måndag 23 april 2012
kl 19:16:22
23/4 16:07:43
Gunnar Löberg
Läs mer om Gunnar Löberg